Текст песни Хор Свято-Bведенского монастыря г. Иваново - Тропарь Пресвятой Богородице перед Ея иконой, именуемой «Казанская» (Заступнице усердная)

Все тексты Хор Свято-Bведенского монастыря г. Иваново
Тропарь, глас 4
Заступнице усердная, Мати Господа Вышняго, за всех молиши Сына Твоего, Христа Бога нашего, и всем твориши спастися, в державный Твой покров прибегающих. Всех нас заступи, о Госпоже Царице и Владычице, и же в напастех и скорбех и в болезнех, обремененных грехи многими, предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем пред пречистым Твоим образом со слезами, и невозвратно надежду имущих на Тя, избавления всех зол, всем полезная даруй и вся спаси, Богородице Дево: Ты бо еси Божественный покров рабом Твоим.
Кондак, глас 8
Притецем, людие, к тихому сему и доброму пристанищу, скорой Помощнице, готовому и теплому спасению, покрову Девы: ускорим на молитву и потщимся на покаяние: источает бо нам неоскудныя милости Пречистая Богородица, предваряет на помощь и избавляет от великих бед и зол благонравныя и богобоящияся рабы Своя.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтем образ Твой святый, имже точиши исцеления всем с верою притекающим.

2 из 5 Оценок: 8.
Взято с https://alllyr.ru/lyrics/song/171908-hor-svyato-bvedenskogo-monastyrya-g-ivanovo-tropar-presvyatoy-bogorodice-pered-eya-ikonoy-imenuemoy-kazanskaya-zastupnice-userdnaya/

Популярные песни Хор Свято-Bведенского монастыря г. Иваново

Telegram БОТ для поиска песен